Přátelé a rodáci Milovic o.s.

Historie a současnost města Milovice

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Mlynařice 2014

Email Tisk PDF

Výprava k prameni Mlynařice 2014Pozvání na Výpravu k prameni Mlynařice 4. října 2014

fotky z výpravy 2014 najdete zde

Občanské sdružení Přátelé a rodáci Milovic o.s. pořádá společně s volební stranou pro komunální volby  Milovice Sobě - za lepší správu města (www.milovice-zeleni.cz) v sobotu  4. října 2014 čtvrtý ročník Výpravy k prameni Mlynařice.

Vzhledem k tomu, že 4. října probíhá v Milovicích řada dalších kulturních a předvolebních akcí, chtěli bychom vás požádat o podporu naší akce na facebook.com zakliknutím Líbí se mi nebo sdílením. Pro každého, kdo nás podpoří a zároveň přijde na Výpravu k prameni  Mlynařice, máme jako poděkování připravený plakat A1 s historickými pohlednicemi Milovic.

Na druhou stranu, pokud dáte přednost jiné akci, budete mít šanci si vyzvednout Kalendář Milovice 2015 i v průběhu příštího týdne (od 6.-10. října) v restauraci U Farkačů  a to v pondělí až pátek  od 11-12 hodin a od 18-20 hodin.

Start a zahájení výpravy je u křížku, za posledním domem v Milovicích směrem na Zbožíčko. Po svém příchodu mezi 14-16 hodinou dostanete Kartu pro zapisování splněných úkolů a po polní cestě, která je za sucha bez obav sjízdná  i pro kočárky a kola, se dostanete po 2 km ke kamennému mostu přes Mlynařici. Zde je základní tábor pro samotnou výpravu k prameni, který je vzdálen 1 km a vede k němu malá cesta po břehu potoka. Cesta do základního tábora je vhodná pro všechny věkové kategorie, ze základního tábora k prameni cca od 8 let výše.

Při splnění znalostního, dovednostního úkolu si může každý cestovatel na zpáteční cestě  u startu/cíle vyzvednout nový kalendář Milovice 2015 s historickými fotografiemi Milovic a okolí.

Předpokládá se i ochutnávka pečených brambor - originál z milovických polí.

Aktuální informace o akcích občanského sdružení budou uváděny na tomto webu nebo na našem profilu na facebook.com (zaklikněte Líbí se vám).

Mnoho dalších objevitelských a v tomto roce i volebních  úspěchů přejí Vladimír Vedral a Martin Kloubek