Přátelé a rodáci Milovic o.s.

Historie a současnost města Milovice

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Kalendář Milovice 2015

Email Tisk PDF

Týdenní kalendář MILOVICE 2015

Pro příznivce našeho občanského sdružení, odvážné účastníky Výpravy k prameni Mlynařice 2014 a pro obyvatele, které zajímá historie a dění ve městě jsme připravili Kalendář Milovice 2015.

Stolní týdenní kalendář Milovice 2015 obsahuje přes 60 fotografií (s popisem) obcí Milovice, Benátecká Vrutice, Mladá a vojenského tábora z let 1900-1950. Najdete zde rovněž mapy těchto obcí z roku 1842. Domy zaniklé obce Mladá jsou zakresleny do mapy současné a je možné přesně určit místo původních domů a statků, školy, fary. Vzhledem k výročí 70 let (v roce 2015) od ukončení druhé sv. války najdete v kalendáři několik unikátních fotografií Milovic a tábora z května 1945. Fotky uvedené v kalendáři a řadu dalších si můžete prohlédnout na faceboook.com, kde zároveň můžete pro fotografie, které se vám líbí hlasovat (kliknout  na líbí se mi) a ty nejúspěšnější budou uvedeny ve velkoformátovém kalendáři pro rok 2016.

Kalendáře Milovic vydávané naším  občanským sdružením jsou tradičně představeny na říjnové Výpravě k prameni Mlynařice, kde jej  mohou  získat zdarma všichni odvážní účastníci výpravy. Kalendář rádi také věnujeme každému, kdo podporuje činnost našeho sdružení, např.  zapůjčením fotografií nebo materiálů z Milovic, Benátecké Vrutice, Mladé a okolí, propaguje naše občanské sdružení uvedením loga nebo informace o něm  na svých webových stránkách, případně na  profilu facebook.com (líbí se mi). Kalendáře rovněž poskytneme aktivním místním občanským sdružením a neziskovým organizacím pro své členy nebo na osvětové akce o historii Milovic.

Kalendář Milovice 2015 je možné nyní zakoupit (99 Kč) v městské knihovně Milovice po-pa 8-18 hod, so 9-11 hod nebo si ho nechat zaslat poštou po předchozí úhradě 140 Kč na bankovní účet sdružení 212201832/0300 (Poštovní spořitelna). Při úhradě na účet uveďte do poznámky při platbě své příjmení a zároveň na mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript zašlete jméno (musí být shodné jako v poznámce) a adresu na kterou má být kalendář zaslán.

Zakoupením kalendáře podpoříte činnost našeho občanského sdružení a umožníte tak vydávání materiálů o městě Milovice i v letech dalších. Za zakoupení kalendáře Milovice 2015  Vám velmi děkujeme. Pro zasílání informací o naší činnosti a pozvánek na pořádané akce se prosím zaregistrujte (líbí se mi) na našem profilu facebook.com/pratelemilovic.cz